Реєстрація права власності кооперативної квартири - агентство нерухомості ARSEL

Реєстрація права власності кооперативної квартири

Багато людей – членів житлово-будівельних кооперативів, що повністю викупили свої квартири в кооперативу, так і не зареєстрували своє право власності на них. І в принципі, це не створює для таких людей ніяких незручностей до того моменту, поки не настане потреба розпорядитися квартирою (подарувати, продати, обміняти, заповісти тощо). Отже, щоб власник квартири міг не тільки володіти, користуватись нею, а і розпоряджатися, йому необхідно зареєструвати своє право власності на квартиру в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (далі – Реєстр). Нижче ми розповімо як це зробити.

Збір та виготовлення необхідних документів

Спочатку, власнику квартири необхідно звернутися до правління житлово-будівельного кооперативу з проханням видати йому довідку про членство в житлово-будівельному кооперативі і про повне внесення членом житлово-будівельного кооперативу пайового внеску.

Ось приклад форми довідки:

Далі, власник бере отриману від правління житлово-будівельного кооперативу довідку, а також паспорт і ідентифікаційний код та іде з цими документами в будь-яке бюро технічної інвентаризації (БТІ). Там він замовляє виготовлення технічного паспорту на квартиру. Доречі, вартість послуги буде залежати від часу виготовлення технічного паспорту.

Реєстрація права власності кооперативної квартири державним реєстратором

Провівши всі вищезазначені дії, у власника квартири на руках мають бути наступні документи:

  1. довідка про членство в житлово-будівельному кооперативі і про повне внесення членом житлово-будівельного кооперативу пайового внеску;
  2. технічний паспорт на квартиру;
  3. паспорт;
  4. ідентифікаційний код.

Всі перераховані вище документи, а також заяву встановленої форми та квитанцію про сплату адміністративної послуги, що на дату написання цієї статті становить – 0,1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, власник квартири подає до найближчого Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) і чекає поки державний реєстратор проведе реєстрацію.

Позитивним результатом цієї послуги для власника квартири є внесення державним реєстратором запису про право власності на квартиру в Реєстр. За бажанням власника квартири, останньому безкоштовно видається документ, що підтверджує проведення державної реєстрації права власності на квартиру в Реєстрі.

Резюме

Реєстрація права власності кооперативної квартири – це процес не складний, але в той же час доведеться витратити на нього деякий час та гроші.

Також слід додати, що збір та подачу вищезазначених документів можна доручити третій особі, що значно зекономить сили та час власника квартири. Звісно для цього треба щоб нотаріус зробив відповідну довіреність.

Якщо після перегляду цієї статті у вас виникли якісь питання, коментарі, зауваження, побажання пишіть нам їх нижче і ми постараємось відповісти вам.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *